» Aktualności i wydarzenia
 
Aktualności i wydarzenia
 

newspaperAktualności TChP

Zaproszenie!

calendar_month Opublikowane 03 listopada 2023 Szanowni Członkowie TCHP, Drodzy Rezydenci Chirurgii i Studenci Medycyny! Rozpoczynamy nową kadencję działalności Oddziału Bydgosko-Toruńskiego Towarzystwa Chirurgów Polskich. Nadrzędnym celem Towarzystwa Chirurgów Polskich jest nie tylko szerzenie wiedzy czy wsparcie w zdobywaniu technicznych umiejętności. To także, a może przede wszystkim scalanie społeczności chirurgów, m.in. poprzez wspólne doskonalenie własnych umiejętności, wspólne spotkania na gruncie towarzyskim i zachęcanie do zainteresowania się tą piękną specjalnością medyczną wśród przyszłych lekarzy. Nie chcemy już więcej organizować spotkań, które ograniczają się do wysłuchiwania wykładów teoretycznych dotyczących aktualnych problemów chirurgicznych nawet, jeżeli miałyby być one bardzo interesujące. Postanowiliśmy zmienić formułę naszej działalności tak, aby nie polegała ona jedynie na „zaliczaniu” frekwencji, a stała się żywym i aktywnym udziałem w Życiu TCHP każdego naszego Członka ale i kandydatów na przyszłych chirurgów. To temu ma służyć organizowane przez 4 oddziały TCHP w czerwcu 2024 roku wyjazdowe, weekendowe spotkanie towarzysko-warsztatowe na Kaszubach. Chcielibyśmy, aby każdy Członek i każdy Zespół chirurgiczny należący do naszego Oddziału poczuł prawo do własnej inicjatywy i spróbował zaproponować wydarzenie, które wspólnie , w miarę naszych możliwości techniczno-finansowych zorganizujemy. Zapraszamy do kontaktu z nami i nadsyłania propozycji zorganizowania ciekawych wydarzeń chirurgicznych w dowolnym miejscu naszego regionu. Wystarczy ciekawy pomysł! Adres do korespondencji: jacky2@wp.pl Koło Młodych Chirurgów przy bydgosko-toruńskim TChP wychodzi także z inicjatywą organizacji szkoleń zarówno dla rezydentów chirurgii ogólnej jak i stażystów i studentów, chcących w przyszłości podążać chirurgiczną ścieżką. Proponujemy wspólne przygotowanie szkoleń i warsztatów teoretyczno-praktycznych z wybranych przez Państwa zagadnień, tak by żadne umiejętności chirurgiczne nie były Wam obce, zwiększyły chirurgiczną pewność siebie oraz pomogły w dalszej, coraz nowocześniejszej pracy z pacjentami. Zapewnimy wysoką wartość merytoryczną szkoleń pod okiem wybitnych specjalistów zaproszonych specjalnie na nasze spotkania. Dlatego wszystkich chętnych zapraszamy do wypełnienia poniższej ankiety (można zeskanować kod QR z załącznika) : https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScNa_xRl_ymGg5ExKQU_WhIDFy_5eCKr-_O14cvbsPkQrqxfA/viewform?pli=1 Z wyrazami szacunku prof. Jacek Szeliga, Przewodniczący bydgosko-toruńskiego oddziału TChP (jacky2@wp.pl), lek. Michał Zieliński, Koło Młodych Chirurgów bydgosko-toruński oddział TCHP (zielinski.michals@gmail.com), lek. Agata Chwarscianek

II Zjazd Młodych Chirurgów

calendar_month Opublikowane 15 września 2023 Serdecznie zapraszam do Łodzi na II Zjazd Młodych Chirurgów, który odbędzie się 28 października 2023. zaproszenie

Zaproszenie na 71. Kongres Towarzystwa Chirurgów Polskich

calendar_month Opublikowane 31 lipca 2023

 

Szanowni Chirurdzy,

Mamy zaszczyt serdecznie zaprosić Państwa na 71. Kongres Towarzystwa Chirurgów Polskich, który odbędzie się w dniach 20-23 września we wspaniałym mieście Wrocław. Nasze prestiżowe wydarzenie odbędzie się w Narodowym Forum Muzyki, jednym z najnowocześniejszych obiektów konferencyjnych w kraju, zapewniającym doskonałe warunki do wymiany wiedzy, doświadczeń oraz integracji środowiska chirurgicznego.

Dlaczego warto wziąć udział w naszym kongresie?

  • Inspirujące wykłady i warsztaty: Czeka na Państwa bogaty program naukowy obejmujący prelekcje wybitnych ekspertów w różnych dziedzinach chirurgii oraz interaktywne warsztaty, które pozwolą na zdobycie nowych umiejętności i technik.
  • Prezentacja najnowszych osiągnięć: Podczas kongresu zaprezentowane zostaną najnowsze badania i technologie, dzięki którym będą Państwo na bieżąco z najświeższymi trendami w chirurgii.
  • Możliwość wymiany doświadczeń: Spotkacie Państwo wybitnych specjalistów, co stworzy doskonałą okazję do wymiany doświadczeń i nawiązania wartościowych relacji zawodowych.
  • Przyjazna atmosfera: Nasz kongres to także doskonała okazja do odprężenia się i spędzenia czasu w towarzystwie kolegów i koleżanek z branży, podczas wieczornych imprez towarzyszących
  • Członkowie TChP mogą wziąć udział w Walnym Zgromadzeniu w dniu 22 września i wybrań nowego Prezesa Elekta TChP.

Szczegóły kongresu oraz możliwość rejestracji znajdują się na oficjalnej stronie kongresu: https://71kongrestchp.pl

Zapewniamy, że kongres będzie nie tylko wyjątkową okazją do zdobycia nowej wiedzy i doskonalenia swoich umiejętności, ale także do wspaniałej zabawy i wspólnego spędzenia czasu w urokliwym Wrocławiu.

Do zobaczenia we Wrocławiu na 71. Kongresie Towarzystwa Chirurgów Polskich!

Z poważaniem,

Przewodniczący
Towarzystwa Chirurgów Polskich, Oddział bydgosko-toruński
Prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Jacek Szeliga

Spotkanie wyborcze

calendar_month Opublikowane 10 maja 2023 Serdecznie zapraszamy na spotkanie wyborcze Oddziału bydgosko-toruńskiego Towarzystwa Chirurgów Polskich, które odbędzie się 15 maja o godzinie 18:30 w sali konferencyjnej Szpitala Wojewódzkiego w Toruniu, przy ul. Św. Józefa 53-59.

IV spotkanie chirurgów regionu bydgosko-toruńskiego

calendar_month Opublikowane 22 marca 2023 W dniu 16 marca 2023 roku w Sali konferencyjnej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu odbyło się IV spotkanie chirurgów regionu bydgosko-toruńskiego. Tym razem, Gościem Specjalnym spotkania był wybitny chirurg, Past Prezes TCHP prof. dr hab.med. Krzysztof Paśnik. Tematem konferencji był PROBLEM OTYŁOŚCI W CODZIENNEJ PRAKTYCE CHIRURGICZNEJ, a swoim doświadczeniem i osiągnięciami podzielili się ze słuchaczami wybitni specjaliści w tej dziedzinie, również z naszego regionu.

Witamy na stronie TChP

calendar_month Opublikowane 15 marca 2023 Witamy na nowej stronie Towarzystwa Chirurgów Polskich Oddziału bydgosko-toruńskiego. W dniu 15 marca 2023 zakończyliśmy prace wdrożeniowe. Witryna ma nadal status rozwojowy, prosimy o kontakt w przypadku zmian i sugestii.

Rozpoczęcie prac projektowych

calendar_month Opublikowane 24 lutego 2023 Rozpoczynamy prace nad nową wersją strony internetowej Towarzystwa Chirurgów Polskich - Oddział bydgosko-toruński. W ciągu najbliższych kilku dni mogą nastąpić krótkotrwałe przerwy w dostępie do witryny.

Galeria zdjęć