» Warsztaty chirurgiczne
 
 

newspaperNajnowsze publikacje

Warsztaty chirurgiczne

calendar_month Opublikowane 10 marca 2024

W dniu 09 marca 2024 roku odbyły się w Toruniu warsztaty chirurgiczne pod patronatem Sekcji Wideochirurgii TCHP i Oddziału Bydgosko-Toruńskiego TCHP pt „Podstawy techniki laparoskopowej i szycia laparoskopowego”. Partnerem spotkania była firma Johnson@Johnson.

Wzięło w nich udział 12 rezydentów chirurgii z całej Polski (od Bielska-Białej do Gdańska) z czego 6 należało do Oddziału Bydgosko-Toruńskiego. Podczas rekrutacji, w trakcie której zgłosiło się aż 40 chętnych, regionalne TCHP zasiliło aż 4 nowych Członków.

Szkolenie poprowadzili: Prof.dr hab.n.med. Jacek Szeliga i dr n.med. Aleksandra Mojkowska z Katedry Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Onkologicznej CM UMK w Toruniu. Przez 7 intensywnych godzin warsztatów uczestnicy zapoznali się z technologiami współczesnej laparoskopii i ergonomią różnego typu operacji laparoskopowych. Trenowano na symulatorach techniki szycia laparoskopowego oraz opracowano algorytm leczenia małoinwazyjnego perforacji wrzodu trawiennego, który uczestnicy zaplanowali zastosować w swoich ośrodkach.

 

Galeria zdjęć