» Zaproszenie!
 
 

newspaperNajnowsze publikacje

Zaproszenie!

calendar_month Opublikowane 03 listopada 2023

Szanowni Członkowie TCHP,
Drodzy Rezydenci Chirurgii i Studenci Medycyny!

Rozpoczynamy nową kadencję działalności Oddziału Bydgosko-Toruńskiego Towarzystwa Chirurgów Polskich.

Nadrzędnym celem Towarzystwa Chirurgów Polskich jest nie tylko szerzenie wiedzy czy wsparcie w zdobywaniu technicznych umiejętności. To także, a może przede wszystkim scalanie społeczności chirurgów, m.in. poprzez wspólne doskonalenie własnych umiejętności, wspólne spotkania na gruncie towarzyskim i zachęcanie do zainteresowania się tą piękną specjalnością medyczną wśród przyszłych lekarzy.

Nie chcemy już więcej organizować spotkań, które ograniczają się do wysłuchiwania wykładów teoretycznych dotyczących aktualnych problemów chirurgicznych nawet, jeżeli miałyby być one bardzo interesujące.

Postanowiliśmy zmienić formułę naszej działalności tak, aby nie polegała ona jedynie na „zaliczaniu” frekwencji, a stała się żywym i aktywnym udziałem w Życiu TCHP każdego naszego Członka ale i kandydatów na przyszłych chirurgów.

To temu ma służyć organizowane przez 4 oddziały TCHP w czerwcu 2024 roku wyjazdowe, weekendowe spotkanie towarzysko-warsztatowe na Kaszubach.

Chcielibyśmy, aby każdy Członek i każdy Zespół chirurgiczny należący do naszego Oddziału poczuł prawo do własnej inicjatywy i spróbował zaproponować wydarzenie, które wspólnie , w miarę naszych możliwości techniczno-finansowych zorganizujemy. Zapraszamy do kontaktu z nami i nadsyłania propozycji zorganizowania ciekawych wydarzeń chirurgicznych w dowolnym miejscu naszego regionu. Wystarczy ciekawy pomysł!

Adres do korespondencji: jacky2@wp.pl

Koło Młodych Chirurgów przy bydgosko-toruńskim TChP wychodzi także z inicjatywą organizacji szkoleń zarówno dla rezydentów chirurgii ogólnej jak i stażystów i studentów, chcących w przyszłości podążać chirurgiczną ścieżką. Proponujemy wspólne przygotowanie szkoleń i warsztatów teoretyczno-praktycznych z wybranych przez Państwa zagadnień, tak by żadne umiejętności chirurgiczne nie były Wam obce, zwiększyły chirurgiczną pewność siebie oraz pomogły w dalszej, coraz nowocześniejszej pracy z pacjentami. Zapewnimy wysoką wartość merytoryczną szkoleń pod okiem wybitnych specjalistów zaproszonych specjalnie na nasze spotkania.

Dlatego wszystkich chętnych zapraszamy do wypełnienia poniższej ankiety (można zeskanować kod QR z załącznika) :

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScNa_xRl_ymGg5ExKQU_WhIDFy_5eCKr-_O14cvbsPkQrqxfA/viewform?pli=1

Z wyrazami szacunku
prof. Jacek Szeliga, Przewodniczący bydgosko-toruńskiego oddziału TChP (jacky2@wp.pl),
lek. Michał Zieliński, Koło Młodych Chirurgów bydgosko-toruński oddział TCHP (zielinski.michals@gmail.com),
lek. Agata Chwarscianek

Galeria zdjęć